Biežāk uzdotie jautājumi par redzes korekciju ar lāzeru

Biežāk uzdotie jautājumi par redzes korekciju ar lāzeru

Mēs, Latvijas Amerikas acu centrs, saprotam, ka ikviens pacients pirms redzes korekcijas veikšanas, tāpat kā pirms jebkuras citas medicīniskas procedūras, ir nedaudz satraucies. Tādēļ kopā ar mūsu pieredzējušajiem speciālistiem atbildējām uz 40 pacientu biežāk uzdotajiem jautājumiem par redzes lāzerkorekciju.

Kas ir LASIK redzes lāzerkorekcija?

LASIK redzes lāzrekorekcija ir kosmētiska procedūra, kas palīdz uzlabot redzes un dzīves kvalitāti. Tā ir pasaulē populārākā un vissenākā redzes lāzerkorekcijas metode, ar kuras palīdzību tiek veikta redzes korekcija, turklāt, tā ir arī ekonomiski izdevīgākā no redzes korekcijas metodēm.

Latvijas Amerikas acu centrs ir pirmā privātā redzes klīnika Latvijā, kas jau 26 gadus pacientiem no Latvijas un visas pasaules nodrošina pilna spektra redzes korekcijas iespējas. Mūsu klīnikā katrs pacients ir laimīgs un apčubināts. 

Vairāk par LASIK redzes korekciju ar lāzeru

1. Vai LASIK redzes lāzerkorekcijas procedūra sāp?

LASIK lāzerkorekcijas laikā uz acīm tiek veikta bezkontakta iedarbība, savukārt, pati procedūra tiek veikta ar lokālas anestēzijas palīdzību (iepilinot acīs anestezējošus pilienus), tādēļ tā ir absolūti nesāpīga.

2. Vai LASIK redzes lāzerkorekcijas procedūra ir droša?

Metode ir pazīstama jau 30 gadus un ir sevi pierādījusi kā drošu un paredzamu. Mūsdienu lāzerkorekcijas metodes ir pacientiem pilnībā drošas un saudzējošas. Tomēr, tāpat kā jebkurai citai operācijai, arī redzes korekcijai ar lāzeru iespējams komplikāciju risks.

Pašas lāzerkorekcijas laikā sarežgījumi gadās ļoti, ļoti reti, un komplikācijas lielākoties ir saistītas ar pacientam noteiktā režīma neievērošanu. Kaut arī tās ir novēršamas, pacientiem vienmēr ir stingri jāievēro ārsta dotie norādījumi, lai sasniegtu maksimāli efektīvu korekcijas rezultātu.

3. Vai pēc lāzerkorekcijas redzes uzlabojumi ir redzami uzreiz?

Redzes uzlabošanās norit pakāpeniski vairāku dienu laikā, bet būtiska redzes uzlabošanās parasti ir novērojama jau nākamajā dienā pēc procedūras.

4. Vai redze pēc lāzerkorekcijas ar laiku pasliktināsies?

Redzes lāzerkorekcija neveicina redzes pasliktināšanos un saglabājas stabila gadiem ilgi (pie nosacījuma, ja netiek diagnosticētas citas acu saslimšanas), tomēr, ja kādu iemeslu dēļ nākotnē redze pasliktinās, izvērtējot acu stāvokli, ir iespējams veikt atkārtotu redzes korekciju - lāzerkorekciju vai intraokulāras lēcas implantāciju.

5. Ko saka pacienti, kas ir veikuši redzes lāzerkorekciju?

Augstā pacientu apmierinātība pēc redzes lāzerkorekcijas apliecina, ka ir vērts veikt redzes lāzerkorekciju, lai atbrīvotos no brillēm un kontaktlēcām. Pacientu dzīve pēc redzes kokercijas ar LASIK metodi ir komfortablāka un kvalitatīvāka, jo pacients tiek pilnībā atbrīvots no briļļu vai kontaktlēcu lietošanas un ar to saistītajām neērtībām un ierobežojumiem.

1. Kādai ir jābūt pacienta veselībai, lai varētu veikt redzes lāzerkorekciju?

Redzes pārbaudes laikā ar pacientu tiek izrunāti arī viņa vispārējo veselību saistīti jautājumi, lai noskaidrotu, vai redzes lāzerkorekciju ir iespējams veikt. Taču kopumā LASIK redzes korekcijas procedūru var veikt visi pacienti, kuru vispārējās veselības stāvoklis ir apmierinošs.

2. Kādai ir jābūt pacienta redzei, lai veiktu procedūru?

Pacienta redzei ir jābūt no -10.00D līdz +4.00D (ar vai bez astigmātisma) ar pietiekamu radzenes biezumu, tādēļ optometrists redzes pārbaudes laikā veic speciālus mērījumus, lai noskaidrotu, vai pacienta redze un radzenes biezums atbilst procedūras veikšanai.

3. Vai lāzerkorekcijas veikšanai ir vecuma ierobežojums?

Tā kā redzei ir jābūt stabilai vismaz divus gadus pirms redzes korekcijas operācijas, parasti procedūru veic pacientiem no 21 gada vecuma, jo līdz tam redze var būt nestabila.

4. Vai lāzeroperāciju var veikt arī, ja ir tālredzība (brīdis, kad nepieciešams izmantot lasāmbrilles)?

Redzes lāzerkorekcija nodrošina tāluma redzes korekciju un gadījumā, ja pacientam ir nepieciešamas lasāmbrilles, piedāvājam citu redzes korekcijas veidu - multifokālas lēcas implantāciju, progresīvās brilles vai multifokālās kontaktlēcas, kas arī tiek piedāvātas Latvijas Amerikas acu centrā.

5. Vai ir iespējams veikt lāzerkorekciju, ja pacientam ir astigmātisms vai citi redzes traucējumi?

Jā, redzes lāzerkorekciju iespējams veikt tuvredzīvas, tālredzības un astigmātisma gadījumā.

6. Vai redzes lāzerkorekciju var veikt grūtnieces?

Neiesakām veikt redzes lāzerkorekciju grūtniecības vai bērna krūts barošanas periodā. Šo procedūru labāk atlikt uz periodu pēc tā.

7. Ja man patīk nēsāt brilles vai kontaktlēcas, vai tomēr man vajadzētu uzlabot redzi un veikt procedūru?

Redzes lāzerkorekcija ir kosmētiska procedūra un to veic tad, kad pacients tam ir gatavs. Nav medicīnisku indikāciju veikt procedūru nekavējoties, ja pacients to nevēlas darīt.

8. Kādos gadījumos pacientam nevar veikt redzes lāzeroperāciju un kas notiek šādās situācijās?

Lielākoties redzes korekciju ar lāzeru var veikt katrs, kura vispārējais veselības stāvoklis ir apmierinošs. Tomēr hronisku sistēmisku saslimšanu, piemēram, cukura diabēta vai C hepatīta saslimšanas, augstas ametropijas pakāpes vai plānas radzenes gadījumā redzes lāzerkorekcija nav iespējama. Šādos gadījumos rekomendējam citu redzes korekcijas veidu, piemēram, - EVO Visian ICL lēcas implantāciju, multifokālas IOL implantāciju, brilles vai kontaktlēcas (arī nakts lēcas), kas arī tiek veiktas Latvijas Amerikas acu centrā.

1. Vai pirms redzes lāzerkorekcijas ir nepieciešama ilgstoša sagatavošanās?

Kopumā pirms procedūras veikšanas nav nepieciešama ilgstoša sagatavošanās. Jāievēro, ka divas nedēļas pirms noteiktās redzes lāzerkorekcijas procedūras nedrīkst valkāt kontaktlēcas, lai precīzi novērtētu radzenes formu. Savukārt, pašas procedūras dienā nedrīkst lietot parfimēriju, kā arī sejas un acu dekoratīvo kosmētiku.

2. Kādas izmeklēšanas tiek veiktas pirms procedūras?

Pirms redzes lāzerkorekcijas pacientam jāieplāno redzes speciālista apmeklējums. Vizītes laikā pacientam tiek veikta gan standarta, gan arī padziļināta izmeklēšana, kas nepieciešama individuālai redzes lāzerkorekcijas programmas sastādīšanai. Šajā etapā pacientam tiek detalizēti izstāstīts gan par operācijas norisi, gan arī sniegtas rekomendācijas, kas jāievēro pēcoperācijas periodā.

3. Kas ir jāņem līdzi uz procedūru?

Uz procedūru jāņem līdzi maiņas apavi. Ieteicams ģērbties ērtā apģērbā. Lūgums nevilkt apģērbu, kurš ir pūkains, lai izvairītos no apģērba daļiņu nokļūšanas acīs.

4. Cik ilga ir redzes lāzerkorekcijas procedūra?

Lāzerkorekcijas operācijas ilgums ir 15 līdz 20 minūtes, savukārt, paša lāzera iedarbība – vien dažas sekundes. Dažas stundas pēc procedūras veikšanas pacients var doties mājās un atgriezties ierastajā dzīves ritmā, sagaidot pakāpenisku redzes stabilizēšanos. Procedūra būtiski neietekmē ierasto pacienta dzīves ritmu. Tās veikšanai nav nepieciešams ņemt atvaļinājumu vai darbnespējas lapu.

5. Kā tiek veikta redzes lāzerkorekcija ar LASIK metodi?

LASIK procedūra notiek lāzerķirurģijas zālē ar vienu – eksimerlāzeru. Procedūras sākumā ar mikrokeratoma (speciāla mehāniska asmenīša) palīdzību radzenes priekšējā daļā tiek izveidots ļoti plāns (apmēram 0.1mm) radzenes audu atloks. Procedūras laikā šis atloks tiek atlocīts un uz atklātās radzenes virsmas tiek veikta apstrāde ar eksimerlāzera impulsiem. Pēc radzenes apstrādes, atloks tiek novietots atpakaļ tā sākuma pozīcijā. Audu sadzīšanai nav nepieciešamas šuves, taču, lai veicinātu ātrāku sadzīšanas procesu, uz acu virsmas tiek uzliktas kontaktlēcas, kuras jau nākošā dienā, kad pacients ierodas uz vizīti, tiek izņemtas.

Procedūru veic abām acīm un, ieskaitot sagatavošanās darbus, tā kopumā aizņem aptuveni 15 minūtes. Savukārt, paša lāzera iedarbība procedūras laikā ilgst vien dažas sekundes.

6. Vai redzes lāzerkorekcijas procedūras laikā tiek izmantota anestēzija?

LASIK redzes lāzerkokrekcijas procedūra tiek veikta ar lokālas anestēzijas palīdzību, iepilinot acīs anestezējošus pilienus, tādēļ tā ir pilnībā nesāpīga. 

7. Vai procedūra tiek veikta abām acīm uzreiz?

Procedūru veic abām acīm uzreiz (vienu pēc otras), lai neveidotos redzes asuma atšķirība pēc operācijas.

8. Vai redzes lāzerkorekcijas laikā pacients ir nomodā?

Jā, procedūras laikā pacients ir nomodā, un lāzerķirurgs viņu informē par procedūras norises gaitu un iespējamajām sajūtām tās laikā.

9. Kādas sajūtas procedūras laikā izjūt pacients?

Procedūras laikā lāzerķirurgs informē pacientu par procedūras norises gaitu un iespējamajām sajūtām. Redzes korekcija ar lāzeru ir pilnībā nesāpīga, un parasti LASIK procedūras laikā pacients izjūt vien vieglus pieskārienus, brīžiem nelielu spiedienu uz acīm vai arī var redzēt spilgtu gaismu.

1. Kādas ir pacienta sajūtas uzreiz pēc redzes lāzerkorekcijas?

Uzreiz pēc procedūras pacients var just nelielu apžilbumu. Savukārt, aptuveni 20 minūtes pēc procedūras beidzas anestezējošo pilienu iedarbība un atgriežas radzenes jutība. Izejot anastēzijai, pacients var just viegli kairinošu sajūtu acīs, kas pēc pavisam neilga laika pāriet.

2. Kas notiek uzreiz pēc procedūras veikšanas?

Pēc procedūras veikšanas aptuveni 2 stundas pacients uzturas klīnikā, tad lāzerķirurgs veic pirmo pārbaudi, pēc kuras pacients var doties mājās. Arī kopumā redzes korekcija ar lāzeru neprasa ne fiziski, ne emocionāli sarežgītu un garu atlabšanas periodu.

3. Vai uzreiz pēc procedūras pacients var vadīt transporta līdzekli?

Pirmajā dienā pēc procedūras pacients nedrīkst vadīt automašīnu, jo ir iespējama neliela redzes miglošanās. Tādēļ ieteicams laikus sarunāt kādu tuvinieku, draugu, paziņu, kurš parūpējas par pacientu drošu nokļūšanu mājās.

4. Vai pēc redzes lāzerkorkecijas procedūras var strādāt?

Pirmajās dienās pēc redzes korekcijas vēlams izvairīties no intensīvas redzes slodzes, tādēļ pacientam, pašam izvērtējot savu pašsajūtu, ieteicams dažas dienas atpūsties un pakāpeniski pierast pie skatīšanās tuvumā.

5. Kā pēc procedūras ir jāizturas pret acīm?

Pirmās divas nedēļas, atrodoties ārā, ieteicams nēsāt saulesbrilles, kuras pacientam nodrošinām arī klīnikā pēc redzes korekcijas veikšanas. Tāpat pirmās divas nedēļas nedrīkst lietot acu kosmētiku, kā arī jāizvairās no putekļiem, ūdens iekļūšanas acīs un acu berzēšanas.

6. Vai pēc procedūras ir jānēsā brilles vai saulesbrilles?

Pēc redzes korekcijas procedūras pacientam brilles vairs nav nepieciešamas, taču, uzturoties ārā pirmās divas nedēļas, būtu nepieciešams valkāt saulesbrilles, lai pasagrātu acis un nodrošinātu to komfortu. Saulesbrilles pacientam pēc procedūras veikšanas nodrošina klīnika, līdz ar to nav lieku uztraukumu par to iegādi.

7. Vai pēc redzes lāzerkorekcijas uzlabojumi ir jūtami uzreiz?

Parasti būtisks redzes uzlabojums novērojams jau nākamajā dienā, taču redze pilnībā nostabilizējas aptuveni mēneša laikā pēc procedūras.

8. Vai procedūra redzes lāzerkorekcija var padarīt cilvēku aklu?

, redzes lāzrekorekcijas procedūra pacientam aklumu neizraisa.

9. Vai redze pēc lāzeroperācijas ar laiku pasliktināsies?

Redzes lāzerkorekcija neveicina redzes pasliktināšanos un saglabājas stabila gadiem ilgi (pie nosacījuma, ja netiek diagnosticētas citas acu saslimšanas), tomēr, ja kādu iemeslu dēļ nākotnē redze pasliktinās, izvērtējot acu stāvokli, ir iespējams veikt atkārtotu redzes korekciju - lāzerkorekciju vai intraokulāras lēcas implantāciju.

10. Vai pēc redzes lāzerkorekcijas procedūras būs grūtāk redzēt tuvumā?

Sākotnēji pēc procedūras iespējams diskomforts skatoties tuvumā, bet tas mazinās īsā laikā. Līdzīgas sajūtas novērojamas pirmo reizi lietojot kontaktlēcas.

11. Vai pēc procedūras var nodarboties ar sportu, slēpot u.tml?

Aptuveni 3 nedēļas pēc procedūras ir ieteicams izvairīties no lielas fiziskas slodzes, taču pēc šī perioda pacients drīkst nodarboties ar visiem sporta veidiem.

1. Cik maksā redzes lāzerkorekcijas procedūra?

Redzes lāzeroperācijas procedūra izmaksā 475 eiro vienai acij, taču Latvijas Amerikas acu centrā ir iespējams noformēt samaksu pa daļām, izmantojot sadarbību ar InBank, turklāt šobrīd pilnīgi bez procentiem ar atmaksas iespēju 2 gadu garumā.

2. Vai ir iespējama nomaksa?

Jā, sadarbībā ar INBANK, Latvijas Amerikas acu centrā ir iespējams veikt redzes korekciju ar LASIK ar pēcapmaksu līdz pat 5 gadiem. 

3. Vai redzes lāzerkorekcijas apmaksai var izmantot apdrošināšanu?

Tā kā redzes lāzerkorekcija ir kosmētiska procedūra, apdrošināšanas kompānijas neapmaksā procedūru. Taču ārsta un optometrista konsultācijas parasti apdrošināšanas kompānijas apmaksā.

1. Kādēļ veikt redzes lāzeroperāciju Latvijā?

Latvijā ir pieejamas jaunākās paaudzes iekārtas un tiek izmantotas progresīvākās redzes korekcijas metodes, ir augsti kvalificēts medicīnas personāls, kas kopumā nodrošina izcilas kvalitātes pakalpojumus. Uzskatām, ka Latvijas Amerikas acu centrā, kas ir Baltijā pirmā acu un redzes klīnika, tiek izpildīti visi preikšnosacījumi, nodrošinot pilna spektra redzes korekcijas iespējas ikviena vecuma pacientam.

2. Kādēļ veikt redzes lāzeroperāciju Latvijas Amerikas acu centrā?

Latvijas Amerikas acu centrs ir klīnika, kura nodrošina pilna spektra redzes korekcijas iespējas Latvijā jau 26 gadus. Mūsu klīnikā mēs individuāli un sirsnīgi rūpējamies par saviem pacientiem, lai pavadītais laiks pie mums pirms, pēc un procedūras laikā būtu patīkams.

Tāpat mūsu klīnikā ir pieejams jaunākās paaudzes ZEISS eksimerlāzers MEL90, femtosekunžu lāzers VisuMax, mēs veicam EVO Visian ICL lēcas implantāciju, multifokālu intraokulāru lēcu implantāciju, kā arī piedāvājam dažāda veida mīkstās un cietās kontakltēcas (arī ortokeratoloģiskās jeb nakts lēcas) un izgatavojam brilles.

3. Ko saka mūsu pacienti, kas ir veikuši redzes lāzerkorekciju?

Augstā pacientu apmierinātība (99%) pēc redzes lāzerkorekcijas apliecina, ka ir vērts veikt redzes lāzerkorekciju, lai atbrīvotos no brillēm un kontaktlēcām. Pacientu dzīve pēc LASIK redzeskokercijas ir komfortablāka un kvalitatīvāka, jo pacients tiek pilnībā atbrīvots no briļļu vai kontaktlēcu lietošanas un ar to saistītajām neērtībām un ierobežojumiem.

Izvēloties veikt redzes lārzerkorekciju Latvijas Amerikas acu centrā, mēs rūpēsimies par to, lai ikviena pacienta vēlmes ceļā uz labu redzi, tiktu īstenotas labākajā to izpildījumā!

Izvēloties veikt redzes lārzerkorekciju Latvijas Amerikas acu centrā, mēs vienmēr pielāgosimies un parūpēsimies par to, lai mūsu klīnikā ikviena pacienta vēlmes ceļā uz labu redzi tiktu ņemtas vērā.

Piesakies bezmaksas konsultācijai!