Aktuāli

VIDEO: Dr. Indars Lācis par to, kā noris LASIK redzes lāzerkorkecijas procedūra

VIDEO: Dr. Indars Lācis par to, kā noris LASIK redzes lāzerkorkecijas procedūra

Man kā ārstam vienmēr ir interesanti vērot pacienta emocijas pēc lāzeroperācijas, un tā amplitūda ir ļoti liela. No vienkārša apjukuma līdz pat prieka asarām.

LASIK redzes lāzrekorekcija ir kosmētiska procedūra, kas palīdz uzlabot redzes un dzīves kvalitāti. Tā ir pasaulē populārākā un vissenākā redzes lāzerkorekcijas metode, ar kuras palīdzību tiek veikta redzes korekcija.

Par savu darbu klīnikā Dr. Indars Lācis izsakās šādi:

“Man kā ārstam vienmēr ir interesanti vērot pacienta emocijas pēc operācijas, un tā amplitūda ir ļoti liela. No vienkārša apjukuma līdz pat prieka asarām. Tas būtībā ir arī tas, kas sniedz vislielāko gandarījumu.”

Ko pacients dara pirms LASIK redzes lāzerkorkecijas procedūras?

Latvijas Amerikas acu centrs redzes lāzerkorekcija

Latvijas Amerikas acu centrā redzes korekcijas ceļš sākas ar bezmaksas vizīti pie redzes speciālista, kuras laikā tiek veikta gan standarta, gan arī padziļināta izmeklēšana, kas nepieciešama individuālai redzes korekcijas sastādīšanai.Tiek veikti mērījumi, lai saprastu, kura tieši no redzes korekcijas metodēm pacientam ir visatbilstošākā.

Lāzerkorekcijas gadījumā vissvarīgākais ir radzenes biezums, radzenes topogrāfija, konkrētais mīnusu, plusu, astigmātisma vai dioptriju skaits. Pēc šiem faktoriem, kā uzsver optometriste Sabīne Matulēviča, tiek noteikts, vai lāzerprocedūra vispār ir iespējama.

Papildu tam pacients nedrīkst būt jaunāks par 21 gadu, kā arī redzei divu gadu griezumā jābūt stabilai. Ja redze mainās pusdioptrijas, dioptrijas robežās, tad diemžēl mēs korekcijas operāciju tajā brīdī atsakām un lūdzam pagaidīt līdz redze nostabilizējas.

Pirms operācijas pacients tiek iepazīstināts ar tās norisi - kā notiks procedūra, ko pacients sajutīs tās laikā un kas jāievēro pēc tam. Šajā brīdī pacienti tiek mudināti arī uzdot iespējami vairāk jautājumu, jo mums ir svarīgi, lai pacientam viss ir skaidrs un saprotams, viss ir noskaidrots un atbildēts. Tā pacients var justies droši un būt pārliecināts par gaidāmo procedūru.

Kādas ir pacienta sajūtas lāzeroperācijas laikā?

Latvijas Amerikas acu centrs redzes lāzerkorekcija

Operācijas dienā pacients ierodas Latvijas Amerikas acu centrā. Notiek sagatavošanās process gaidāmajai lāzerkorekcijas procedūrai – pacientam vēlreiz tiek veikta redzes pārbaude, tiek iepilināti acu pilieni, savukārt, lāzera iekārtā tiek ievadīti individuālās redzes korekcijas aprēķina dati.

Lai arī visa informācija par redzes lāzerkorekcijas procesu ir jau iepriekš izstāstīta, ikviens pacients ir uztraucies, tāpēc ārsts arī procedūras dienā pacientam stāsta par katru soli, kuru veic, lai viņš justos ērti un droši.

Pati procedūra ir nesāpīga, jo tiek pielietota anestēzija - atsāpinoši acu pilieni. Vienīgais, ko pacients izjūt, ir viegli pieskārieni, brīžiem var just nelielu spiedienu uz acīm un to, ka nepieciešams skatīties spilgtā gaismā.

"Redzes lāzerkorekcija abām acīm ilgst maksimums 15 minūtes, taču vairāk tas ir saistīts ar sagatavošanos un citām darbībām. Pati lāzera iedarbība ir sekundes,” skaidro Dr. Indars Lācis.

Kas notiek pēc redzes lāzeroperācijas?

Lai gan izmaiņas vēl nebūs sasniegušas savu maksimumu, jau uzreiz pēc operācijas pacients jutīs redzes uzlabojumu. Visbiežāk tieši nākošajā rītā jau būs jūtamas simtprocentīgas izmaiņas.

Taču ir arī neērtības, ar kurām pacientam būtu jārēķinās tieši pēc operācijas. Tā var būt neliela graušanas sajūta acīs, kā arī jutīgums pret gaismu. Noteikti jāievēro ārsta dotās rekomendācijas un jālieto acu pilieni. Pirmajās dienās pēc procedūras ieteicams izvairīties no intensīvas redzes slodzes. Pirmās divas nedēļas, atrododoties ārā, ieteicams nesāt saulesbrilles. Šo pēcoperācijas "komplektu" mēs saviem pacientiem nodrošināsim uzreiz pēc procedūras, lai nav lieku uztraukumu un nepieciešamības doties uz aptieku.

Jāņem vērā, ka pirmās divas nedēļas nedrīkst lietot acu kosmētiku un jāizvairās no putekļu un ūdens iekļūšanas acīs. Nekādā gadījumā nedrīkst berzēt acis.

Redzes korekcijas procedūra nebeidzas uzreiz pēc operācijas. “Tā ir vizīte nākošajā dienā, vizīte pēc nedēļas, pēc mēneša, pēc trijiem un pēc pusgada. Ik gadu, ja pacientam nav nekādu citu sūdzību par redzi un acīm, aicinām uz bezmaksas redzes skrīninga pārbaudi,” uzsver Sabīne Matulēviča.

Kā stāsta mūsu optometriste Evija Gulbinska:

“Arī man pašai ir veikta redzes korekcijas operācija - noteikti iesaku pacientiem to darīt! It sevišķi, ja cilvēks ir gatavs mainīt kaut ko savā dzīvē - atbrīvoties no brillēm vai kontaktlēcām. Tādā veidā padarot savu dzīvi ērtāku un noteikti arī kvalitatīvāku.”

Sazinies ar mūsu speciālistiem