Nakts lēcas

Redzēt bez brillēm vai kontaktlēcām – to var!

Kamēr naktī guli, nakts lēcas koriģē tavu redzi un, no rīta pamosties, vari skaidri redzēt dienas garumā.

Nakts lēcas - tas ir komforts un tā ir drošība ierastajās ikdienas darbībās, aktīvā sportošanā un brīvā laika baudīšanā!

Radzenes refraktīvā terapija tiek dēvēta arī par redzes korekcijas metodi ar ortokeratoloģijas lēcām. Sabiedrībā plašāk metode pazīstama ar terminu - nakts lēcas.

Metodes pamatā ir radzenes formas izmaiņas, kuras tiek panāktas ar īpašas lēcas lietošanu nakts laikā, pacientam atrodoties miega stāvoklī.

Rezultāts ir īslaicīga redzes uzlabošanās, kas ilgst aptuveni vienu dienu, tāpēc arī šīs lēcas ir jālieto katru nakti.

Nakts laikā speciālā lēca veido precīzu un katram pacientam īpaši piemērotu iespiedumu radzenē. No rīta pēc lēcas izņemšanas nakts laikā radītās izmaiņas radzenē ļauj gaismas kūlim fokusēties tīklenes pareizajā punktā, nodrošinot pacientu ar atbilstošu redzes asumu.

Nakts lēcas ir paredzētas cilvēkiem ar mazu vai mērenu tuvredzību (līdz –6,00 dioptrijām) ar vai bez astigmātisma (līdz –1,75 dioptrijām).

Lai noteiktu pacienta atbilstību vai neatbilstību nakts lēcu lietošanai, nepieciešama speciālista konsultācija, kuras laikā tiek izvērtēta katra pacienta acs anatomiskie parametri.

Pacientu biežāk uzdotie jautājumi par nakts lēcām:

Nav noteikts vecuma ierobežojums.
  • Tiek uzskatīts, ka nakts lēcas var sākt lietot, tiklīdz bērns ir pietiekami atbildīgs, lai patstāvīgi vai ar vecāku līdzdalību varētu ievietot acīs kontaktlēcas un rūpēties par to higiēnu.
  • Nakts lēcu lietošana var būt lieliska iespēja bērniem un pusaudžiem, kuri aktīvi nodarbojas ar sportu vai citām aktivitātēm, kur nepieciešama laba redze bez brillēm vai kontaktlēcām.
  • Nakts lēcas ir piemērots arī pieaugušajiem un senioriem, kuri dažādu iemeslu dēļ nevēlas vai nedrīkst lietot citus redzes korekcijas veidus.
Lielākajai daļai pacientu ir straujš redzes uzlabojums jau pirmajās terapijas dienās.

Gandrīz visiem pacientiem 10–14 dienu laikā redzes asums nostabilizējas pilnībā.

Uzsākot nakts lēcu lietošanu, jārēķinās, ka sākotnēji, īpaši pirmajās dienās, redzes asuma uzlabošanās var būt īsāka un ilgt vien tikai pāris stundas. Ar katru nākamo nakti, kad lēcas tiek lietotas, efekts dienas laikā saglabājas arvien ilgāk, līdz beidzot tiek panākts ilgnoturīgāks efekts.

Ir arī gadījumi, kad pacientiem redzes asums saglabājas pat līdz trīs dienām pēc lēcu lietošanas vienu nakti.

Taču bērniem un pusaudžiem, kuru acis vēl aug, lai panāktu terapijas maksimālo rezultātu, neatkarīgi no tā, ka redze saglabājas vairākas dienas, nakts lēcas būtu jālieto katru nakti.

Nakts lēcas nav grūtāk ievietojamas vai izņemamas kā jebkuras citas kontaktlēcas.

Nakts lēcu lietotājiem ir pieejami dažādi palīglīdzekļi, piemēram, mitrinoši pilieni, kas uzlabo lēcu kustīgumu acī un atvieglo lēcu ievietošanu un izņemšanu, kā arī īpašs palīglīdzeklis lēcu izņemšanai.

Nakts lēcas ir veidotas tā, ka caur tām ir iespējams redzēt.

Viena no nakts lēcu lieliskajām īpašībām ir tāda, ka, pamostoties nakts vidū, pacients var brīvi pārvietoties un redzēt visu, kas notiek apkārt.

Nakts lēcu lietošana neizraisa sāpes.

Nakts lēcu lietošana nav sāpīga un fiziskas radzenes izmaiņas nav jūtamas, ir izjūtams tikai vizuāls redzes uzlabojums.

Nakts lēcu kopšana ir ļoti vienkārša.

No rīta pieceļoties:

  • nakts lēcas ir jāievieto tām paredzētajā uzglabāšanas konteinerī;
  • konteinerītis jāpiepilda ar speciālu peroksīda šķidrumu;
  • kontenerītī ar nakts lēcām un peroksīda šķīdumu tiek ievietota speciāla dezinfekcijas  tablete;
  • visu rūpīgi sakrata, lai sāktos dezinfekcijas process.

Dienas laikā lēcas ar šķidruma palīdzību tiek attīrītas un dezinficētas, lai vakarā pacients tās atkal varētu droši ievietot acīs.

Ražotājs nosaka

Nakts lēcu lietošanas laiks pie pareizas un atbilstošas to kopšanas ir viens gads. 

Var rasties situācijas, kad nepieciešams nomainīt lēcu ātrāk, piemēram, neatbilstoša kopšna, noskrāpēšanās, pazušana, pacientiem ir iespēja iegādāties arī atsevišķu lēcu.

 

Parasti pacienti ar sausās acs sindroma pazīmēm var lietot nakts lēcas.

Pirms uzsākt lietot naksts lēcas, noteikti ir nepieciešama speciālista konsultācijas, tikai acu ārsts vai optometrists var noteikt konkrētā pacienta atbilstību nakts lēcu lietošanai.

Parasti pacienti ar sausās acs sindroma pazīmēm un sūdzībām var lietot nakts lēcas un to lietošanā neizjūt diskomfortu.

Pateicoties tam, ka nakts lēcas tiek lietotas miegā, samazinās asaru iztvaikošanās, tāpēc pacientiem ar sausās acs sindromu redzes korekcija ar nakts lēcām var būt pat īpaši piemērota.

Nakts lēcu lietošana ir saistīta ar minimāliem riskiem.

Если принято решение использовать ночные линзы, обязательно нужно учитывать регулярное посещение специалиста - сначала чаще, потом реже. Необходимость таких посещений определяется для наблюдения за правильным положением линзы в глазу и проведением коррекции в ночное время.

При посещении специалиста в определенном порядке пациенту остается только соблюдать правильный ежедневный уход за линзами и необходимые условия гигиены, чтобы избежать риска заражения.

Если пациент будет выполнять все указания специалиста, риски исключены.

Sazinies ar mūsu speciālistiem

GO: Not active
0.0226 | 16 queries in 0.00781 | 4.50 MB