Brilles

Briļļu ietvaru kolekcija Redzes ekselences centros tiek veidota, balstoties uz modes tendencēm, tajā pat laikā neaizmirstot par klasiku.

Šeit varēsiet izvēlēties savai gaumei, sejas formai un vajadzībām atbilstošāko - sākot no košiem un izteiksmīgiem līdz klasiski elegantiem metāla vai plastmasas ietvariem. Ietvaru sortimentu veido tādi zīmoli, kā Guess, Liu Jo, Ted Baker, Calvin Klein, Ana Hickmann, Christian Lacroix, Gant, Hackett London, Rodenstock, Hugo Boss u.c. zīmolu brilles.

Kā rīkoties, ja nepieciešamas jaunas brilles:
  • Ja iepriekš jau ir bijušas brilles vai redzes speciālists ir izrakstījis recepti, nākot uz vizīti, noteikti ņemiet tās līdzi. Arī tad, ja tās nelietojat. Ļoti svarīgi ir saprast iemeslu, kas nepatīk un kas ir diskomforta cēlonis.
  • Ja ikdienā tiek lietotas kontaktlēcas, nākot uz vizīti, lūgums ir paņemt tās līdzi kopā kontaktlēcu uzglabāšanas konteinerīti un kontaktlēcu šķidrumu.
  • Informācija par briļļu vai kontaktlēcu valkātāja iepriekšēju pieredzi noteikti būs vērtīga redzes speciālistam, lai izvērtētu pacientam piemērotāko redzes korekcijas veidu.

Formula ideālo briļļu ietvaru piemeklēšanai neekstistē, taču ir vairāki aspekti, kurus ir vērts ņemt vērā, lai izvēlne būtu gan lietderīga, gan valkātājam atbilstoša un patīkama.

  • Svarīgi ir apzināties briļļu valkātāja ikdienas aktivitātes un dzīves stilu, paradumus un briļļu valkāšanas mērķi (lasīšanai, auto vadīšanai, adīšanai, sporta aktivitātēm utt.).
  • Izvēloties briļļu rāmīti, dažkārt nepieciešamā korekcija, proti, briļļu recepte – var ierobežot  izvēlni.
  • Svarīgākie parametri ietvara izvēlē ir tā lodziņa izmērs, piemēram, vai tas nav par platu, vai neatduras pret vaigiem, kā arī tā attālums no acs (ang. vertex distance) – kādā leņķī atrodas ietvara frontālā daļa attiecībā pret acīm, un vai acs atrodas ietvara lodziņa centrā vai maksimāli tuvu tam. Protams, briļļu ietvara izvēlē jānovērtē arī, vai tas stabili balstās uz deguna un vai ietvara kājiņu garums ir atbilstošs.

SVARĪGI atzīmēt, ka ietvars ar koriģējošām lēcām var rezultātā izskatīties citādāk nekā tāds, kas ticis pielaikots optikā ar demo lēcām. Tāpat arī briļļu svars ar koriģējošajām lēcām parasti nedaudz pieaug. Turklāt nav reti gadījumi, ka pacienta refrakcijas dēļ izvēlētajā ietvarā nemaz nav iespējams ievietot briļļu lēcas ar tādu optisko stiprumu, kāds norādīts receptē. Piemēram, augstas tuvredzības pakāpes gadījumā ieteicams izvēlēties briļļu ietvaru ar mazāku lodziņu, jo mīnus tipa lēcu malas ir biezas un var izrādīties pat biezākas par paša ietvara malu.

Tieši tāpēc ir būtiski, lai pareizo izvēli gan briļļu lēcu, gan to ietvaru meklējumos palīdz izdarīt sertificēts un apmācīts speciālists, kas atšķirībā no pacienta zina visas nianses attiecībā uz brillēm un to ietvariem.

Briļļu lēcu izvēle tāpat kā briļļu ietvaru izvēle ir atkarīga no izrakstītās briļļu receptes un pacienta ikdienas paradumiem. Optometristi noteikti ieteiks izvēlēties briļļu lēcas ar dzidrināto pārklājumu, kas nodrošina augstāku redzes kvalitāti. Ir pieejamas arī lēcas ar hidrofobo (ūdens atgrūdošo), oleofobo (taukus atgrūdošo) pārklājumu, kā arī ar pārklājumu, kurš ir izturīgāks pret skrāpējumiem. Šie pārklājumi atvieglos briļļu kopšanu un palīdzēs pagarināt briļļu lēcu lietošanas ilgumu.

Atkarībā no izrakstītās briļļu receptes un dioptrijām, ir iespēja izvēlēties briļļu lēcas ar augstāku refrakcijas indeksu, kas padara briļļu lēcas plānākas, vieglākas, ka arī izturīgākas.

Pats galvenais – brillēm ir jābūt ērtām un jāpatīk valkātājam!

Daži mūsu padomi, ieteikumi un novērojumi briļļu valkāšanā:
  • Jaunie briļļu lietotāji bieži uztraucas, vai pieradīs pie šāda veida korekcijas. Uz šo jautājumu nevar atbildēt viennozīmīgi – galvenais ir nebaidīties un mēģināt, jo tikai tā var saprast, vai šis redzes korekcijas veids būs pacientam piemērots ilgtermiņā. Ja izvēlēts piemērots redzes korekcijas līdzeklis, tam jārada tikai komforts, nevis diskomforts.
  • Sabiedrībā, īpaši jaunatnes vidū, ir izplatīti dažādi aizskaroši aizspriedumi par briļļu lietošanu, kas daudziem, kam indicēts šāds redzes korekcijas veids, liek kaunēties par faktu, ka jālieto brilles. Diemžēl tas ir arī iemesls, kāpēc nereti jaunieši neievēro ārsta rekomendācijas un brilles valkā neregulāri. Tomēr jāapzinās, ka brilles var kalpot ne tikai kā optiskais korekcijas līdzeklis, bet arī kā lielisks un stilīgs aksesuārs. Brilles jau sen ir kļuvušas par modes lietu, ne velti tās lieto daudzas slavenības (arī bez redzes traucējumiem), jo tas ir labs veids, kā piešķirt savai ārienei „odziņu”. Turklāt arī daudzi jaunieši, kam ir laba redze, iegādājas brilles tikai kā aksesuāru sava stila akcentēšanai. Tieši tāpēc ir pieejams plašs un daudzveidīgs ne tikai ietvaru, bet arī briļļu lēcu klāsts, lai katrs pacients varētu atrast savai ārienei un dzīvesstilam piemērotāko variantu.
  • Optometristi un acu ārsti nereti saskaras ar pacientu viedokli, ka brilles, tās ilgstoši nēsājot, ar laiku redzi pasliktinās, taču tas ir aplams uzskats – redzes pasliktināšanās nekādā mērā nav saistīta ar briļļu lietošanu. Gluži pretēji – tās tikai uzlabo redzes komfortu.
  • Ja pacientam izrakstītas brilles, bet viņš, dažādu iemeslu vadīts, izvēlas tās nelietot, jārēķinās, ka var rasties astenopiskas sūdzības – galvassāpes, acu nogurums, redzes miglošanās utt., kuru cēloni pacientiem ir tendence saistīt ar citiem faktoriem, nevis briļļu nevalkāšanu.
  • Briļļu primārā funkcija ir palīdzēt mums skaidri redzēt, kā arī attīstīt redzi maziem bērniem, piemēram, ambliopijas gadījumā. Ja brilles bērnam ir indicētas, taču netiek lietotas, tas var veicināt ambliopijas jeb slinkās acs attīstību, kas diemžēl, savlaicīgi nepiemērojot redzes korekcijas līdzekli (brilles un/ vai oklūziju), vairs nav ārstējama, un visbiežāk viena acs nav spējīga 100% redzēt ne ar, ne bez briļļu korekcijas.
Piemērotu briļļu izvēlne atbilstoši to nēsāšanas apstākļiem

Lietojot brilles, pacientiem nav jāsamierinās ar ierobežojumiem, ko tās rada, jo ir izstrādāti dažādi speciālo briļļu veidi atbilstoši apstākļiem, kādos tās lieto:

  • Optiskās peldbrilles nodrošina labu redzamību un novērš risku iegūt bīstamu acu iekaisumu, kuru var radīt peldēšana ar kontaktlēcām.
  • Optiskās sporta brilles ir piemērotas dažādiem sporta veidiem, piemēram, riteņbraukšanas laikā brilles ar speciāli izliektām briļļu lēcām strādā gan kā optiskās korekcijas līdzeklis, gan aizsargbrilles.
  • Optiskās saulesbrilles - lēcas ir ne tikai tonētas, bet arī ar klientam nepieciešamo optisko korekciju.
  • Pieliekamās optisko briļļu lēcas jeb „klipi” ir ērti uzliekamas un viegli noņemamas tonētas vai polarizētas briļļu lēcas, kuras iespējams piestiprināt pie jau esošajām optiskajām brillēm.
  • Savukārt lietošanai pēc acu operācijām, tādām kā kataraktas vai lāzeroperācijas, ir izstrādātas speciālas pēcoperāciju aizsargbrilles, kas pieejamas gan ar, gan bez saules aizsargfiltriem un pasargā acis no dažādiem acis kairinošiem faktoriem, kas var negatīvi ietekmēt veiktās acu operācijas rezultātu. Tāpat ir speciālas acu maskas, kuras uz acīm tiek liktas pirms gulēšanas vakarā sausās acs sindroma gadījumā. Šī sildošā maska silda acs plakstos esošos Meiboma dziedzerus un palīdz to sekrētam sašķidrināties tādējādi labāk mitrinot acis.

Sazinies ar mūsu speciālistiem