Lai uzzinātu par piemērotāko redzes korekcijas iespēju, pieteiktos vizītei vai noskaidrotu citu sev svarīgu informāciju, atstāj savus kontaktus, mēs ar tevi sazināsimies iespējami ātrā laikā
Kamēr naktī guli, nakts lēcas koriģē tavu redzi un, no rīta pamosties, vari skaidri redzēt dienas garumā.
Nakts lēcas - tas ir komforts un tā ir drošība ierastajās ikdienas darbībās, aktīvā sportošanā un brīvā laika baudīšanā!
Radzenes refraktīvā terapija tiek dēvēta arī par redzes korekcijas metodi ar ortokeratoloģijas lēcām. Sabiedrībā plašāk metode pazīstama ar terminu - nakts lēcas.
Metodes pamatā ir radzenes formas izmaiņas, kuras tiek panāktas ar īpašas lēcas lietošanu nakts laikā, pacientam atrodoties miega stāvoklī.
Rezultāts ir īslaicīga redzes uzlabošanās, kas ilgst aptuveni vienu dienu, tāpēc arī šīs lēcas ir jālieto katru nakti.
Nakts laikā speciālā lēca veido precīzu un katram pacientam īpaši piemērotu iespiedumu radzenē. No rīta pēc lēcas izņemšanas nakts laikā radītās izmaiņas radzenē ļauj gaismas kūlim fokusēties tīklenes pareizajā punktā, nodrošinot pacientu ar atbilstošu redzes asumu.
Nakts lēcas ir paredzētas cilvēkiem ar mazu vai mērenu tuvredzību (līdz –6,00 dioptrijām) ar vai bez astigmātisma (līdz –1,75 dioptrijām).
Lai noteiktu pacienta atbilstību vai neatbilstību nakts lēcu lietošanai, nepieciešama speciālista konsultācija, kuras laikā tiek izvērtēta katra pacienta acs anatomiskie parametri.
Pacientu biežāk uzdotie jautājumi par nakts lēcām:
Gandrīz visiem pacientiem 10–14 dienu laikā redzes asums nostabilizējas pilnībā.
Uzsākot nakts lēcu lietošanu, jārēķinās, ka sākotnēji, īpaši pirmajās dienās, redzes asuma uzlabošanās var būt īsāka un ilgt vien tikai pāris stundas. Ar katru nākamo nakti, kad lēcas tiek lietotas, efekts dienas laikā saglabājas arvien ilgāk, līdz beidzot tiek panākts ilgnoturīgāks efekts.
Ir arī gadījumi, kad pacientiem redzes asums saglabājas pat līdz trīs dienām pēc lēcu lietošanas vienu nakti.
Taču bērniem un pusaudžiem, kuru acis vēl aug, lai panāktu terapijas maksimālo rezultātu, neatkarīgi no tā, ka redze saglabājas vairākas dienas, nakts lēcas būtu jālieto katru nakti.
Nakts lēcu lietotājiem ir pieejami dažādi palīglīdzekļi, piemēram, mitrinoši pilieni, kas uzlabo lēcu kustīgumu acī un atvieglo lēcu ievietošanu un izņemšanu, kā arī īpašs palīglīdzeklis lēcu izņemšanai.
Viena no nakts lēcu lieliskajām īpašībām ir tāda, ka, pamostoties nakts vidū, pacients var brīvi pārvietoties un redzēt visu, kas notiek apkārt.
Nakts lēcu lietošana nav sāpīga un fiziskas radzenes izmaiņas nav jūtamas, ir izjūtams tikai vizuāls redzes uzlabojums.
No rīta pieceļoties:
Dienas laikā lēcas ar šķidruma palīdzību tiek attīrītas un dezinficētas, lai vakarā pacients tās atkal varētu droši ievietot acīs.
Nakts lēcu lietošanas laiks pie pareizas un atbilstošas to kopšanas ir viens gads.
Var rasties situācijas, kad nepieciešams nomainīt lēcu ātrāk, piemēram, neatbilstoša kopšana, noskrāpēšanās, pazušana, pacientiem ir iespēja iegādāties arī atsevišķu lēcu.
Pirms uzsākt lietot naksts lēcas, noteikti ir nepieciešama speciālista konsultācijas, tikai acu ārsts vai optometrists var noteikt konkrētā pacienta atbilstību nakts lēcu lietošanai.
Parasti pacienti ar sausās acs sindroma pazīmēm un sūdzībām var lietot nakts lēcas un to lietošanā neizjūt diskomfortu.
Pateicoties tam, ka nakts lēcas tiek lietotas miegā, samazinās asaru iztvaikošanās, tāpēc pacientiem ar sausās acs sindromu redzes korekcija ar nakts lēcām var būt pat īpaši piemērota.
Ja ir pieņemts lēmums par nakts lēcu izmantošanu, noteikti ir jārēķinās ar regulāru speciālista apmeklējumu - sākumā biežāku, vēlāk retāku. Šāda apmeklējumu nepieciešamība noteikta, lai kontrolētu lēcu pareizu novietošanas stāvokli acī un nakts laikā veikto korekciju.
Ja speciālists tiek apmekēts noteiktā kārtībā, vienīgais, kas atliek pacientam ikdienā ievērot pareizu lēcu kopšanu un nepieciešamos higiēnas nosacījumus, lai izvairītos no infekciju riska.
Ja pacients ievēro visus speciālista norādījumus, riski tiek izslēgti.