Lai uzzinātu par piemērotāko redzes korekcijas iespēju, pieteiktos vizītei vai noskaidrotu citu sev svarīgu informāciju, atstāj savus kontaktus, mēs ar tevi sazināsimies iespējami ātrā laikā
Kontaktlēcas ir piemērotas dažādas pakāpes tuvredzības, tālredzības un astigmātisma korekcijai. Tās var sākt lietot jau no bērna vecuma, kad bērns vai pusaudzis pats ir spējīgs kontaktlēcas uzlikt un noņemt no acs, kā arī iemācīties lēcas tīrīt un stingri ievērot to valkāšanas režīmu. Izņēmums ir jaundzimušo kontaktlēcas, kuras tiek pielietotas īpašos gadījumos un tikai bērnu acu ārsta uzraudzībā.
Zināt, kādas kontaktlēcas ir piemērotas tieši man, nozīmē saprast atšķirības starp pastāvošiem kontaktlēcu veidiem.
Tiek izdalīti 2 galvenie kontaktlēcu veidi:
Pateicoties to lietošanas komfortam un īsam pierašanas laikam, mīkstās kontaktlēcas ir zināmākais un plašāk izmantotais kontaktlēcu veids.
Lietojot mīkstās kontaktlēcas, nedrīkst pieļaut, lai tās apžūtu, pretējā gadījumā kontaktlēcas var izraisīt diskomfortu un pasliktināt redzes kvalitāti, turklāt sausākas lēcas ir vairāk pakļautas bojājumiem. Tāpat mīkstajām kontaktlēcām raksturīga lielāka uzņēmība pret proteīnu un līpīdu depozītiem, tās absorbē vides ķimikālijas, kas palielina iekaisuma un infekciju rašanās iespējamību.
Pēc lietošanas veida mīkstās kontaktlēcas iedala vienas dienas, divu nedēļu vai mēneša kontaktlēcās.
Lielai daļai cilvēku cietās kontaktlēcas saistās ar seniem laikiem, kad tās tika izgatavotas no cieta un smagnēja stikla, kas izraisīja lielu diskomfortu to lietotājiem.
Līdz ar mūsdienu tehnoloģiju attīstību cieto lēcu izgatavošanā stiklu aizvietojuši dažādi viegli, gaisa un gāzu caurlaidīgi materiāli, tāpēc no cietajām lēcām vairs nav jābaidās.
Kaut arī jaunākās paaudzes cieto lēcu materiāls sniedz krietni lielāku komfortu, jārēķinās, ka pierašana pie tām var aizņemt ilgāku laiku, salīdzinot ar mīkstajām kontaktlēcām.
Viens no cieto kontaktlēcu veidiem ir ortokeratoloģiskās jeb nakts lēcas, kas tiek lietotas tikai nakts laikā.
Nakts lēcas, kamēr cilvēks guļ, ar dabisku spiedienu aktīvi iedarbojas uz radzeni, nedaudz izmainot tās priekšējās virsmas izliekumu un izlīdzinot epitēlija virsējos slāņus, kā rezultātā tiek vienmērīgi sadalīta slodze un veiksmīgi koriģēta zemas līdz vidējas pakāpes tuvredzība. Pa dienu lēcas tiek izņemtas, un skaidra redze visas dienas garumā tiek nodrošināta arī bez tām, sniedzot lielāku brīvību ikdienas gaitās.
Otrs cieto kontaktlēcu veids ir dienas kontaktlēcas, kuras var nēsāt līdz 12 stundām, pirms gulētiešanas tās izņemot.
Atcerieties!